close
دانلود آهنگ جدید
تاریخ معرفی به استاد وثبت نمره نیمسال دوم ۹۳-۹۴ پیام نور
کانال تلگرام هایپرتمپ

تاریخ معرفی به استاد وثبت نمره نیمسال دوم ۹۳-۹۴ پیام نور

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ۹۸ (PNU98.IR) بر اساس آنچه در تقویم آموزشی سال تحصیلی ۹۳-۹۴ دانشگاه پیام نور عنوان شده است تاریخ انتخاب وثبت نمره معرفی به  استاد مقطع کارشناسی نیمسال دوم ۹۳-۹۴ در دو بازه زمانی در نظر گرفته شده است.

معرفی به استاد نیمسال دوم 93-94 پیام نور

اولین فرصت از ۲۱ بهمن تا ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ و دومین فرصت از ۲۱ اردیبهشت تا ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ در سیستم گلستان پیام نور می باشد.

شرایط معرفی به استاد:دانشجویان کارشناسی پیام نور در صورتی  که فقط و فقط یک یا دو درس نظری بدون در نظر گرفتن تعداد واحد باقی مانده داشته باشند می توانند آن دروس را معرفی به استاد بگذرونند.

دانشجویان کارشناسی ارشد  آموزش محور در صورتی که تنها یک درس نظری باقی مانده داشته باشند می توانند آندرس را  معرفی به استاد بگیرند.

زمان ونحوه  اخذ معرفی به استاد: متاسفانه ساز وکار مشخصی برای این امر وجود ندارد اما معمولا مراکز از دو طریق زیر عمل می کنند:

 ۱- برخی مراکز به دانشجو می گویند آن دو درس را انتخاب واحد کند و سپس به دانشگاه جهت اخذ معرفی به استاد مراجعه کند
۲- در برخی مراکز نیز دانشجو برای معرفی به استاد باید حضوری به کارشناس رشته خود مراجعه و نسبت به پر کردن فرم مخصوص که مرکز تهیه کرده است اقدام کند تا دروس توسط خود کارشناس رشته برای دانشجو در سیستم گلستان تعریف شود
شهریه معرفی به استاد : در معرفی به استاد کل شهریه ثابت و شهریه متغیر واحدهای اخذ شده به صورت کامل از دانشجو گرفته می شود
تاریخ امتحان معرفی به استاد : قبلا نیز در این رابطه توضیح داده بودیم که بهتر است قانون معرفی به استاد در پیام نور به قانون معرفی به امتحان تغییر کند!
زمان امتحان مشخصی وجود ندارد هر وقت دانشگاه شما مشخص کرد ! در هر زمانی که بخواهد !
تاریخ و نحوه ثبت نمره معرفی به استاد : تاریخ و نحوه ثبت نمره هم یکی دیگر از مشکلات دانشجو در معرفی به استاد است! تقویم آموزشی که تاریخ ثبت نمره مشخص است، اما غافل از آنکه اگر دانشجو درس را انتخاب واحد کرده باشد امکان ثبت نمره برای وی تا پایان سال تحصیلی وجود ندارد! حال باتوجه به اینکه طبق قانون پیام نور تاریخ فارغ التحصیلی دانشجو تاریخ ثبت آخرین نمره در سیستم گلستان است عملا دانشجو تا پایان سال تحصیلی فارغ التحصیل نمی شود اما یک راهکار برای این کار وجود دارد که اکثر مراکز از انجام آن سر باز می زنند و آن این است که کارشناس رشته یا کاربر ارشد از قسمت ثبت و اصلاح نمره در سیستم گلستان نسبت به انتخاب درس توسط خود کارشناس و ثبت نمره معرفی به استاد دانشجو اقدام کنند.
نکته مهم : برخی مراکز هنوز از عنوان “تکدرس” استفاده می کنند که باید بگوییم تکدرس همان معرفی به استاد است
نکته آخر : جز سی قرآن کریم را نمی شود معرفی به استاد بگیرید !

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم حتما بخوانید